Вандализам во Сарај, уништени млади садници

1 min read

Ова е сликата која екипите на „Паркови и зеленило“ ја затекнаа низ зеленилото во паркот Сарај.

Уништени се осум млади садници, а ова е само дел од вандализмот што доста често се случува низ парковите во главниот град, велат надлежните. 

Од ЈП Паркови и зеленило упатија апел до граѓаните да бидат совесни и да не ги уништуваат зеленилото и природата. 

ИЗВОР: skopjeinfo.mk

Претходно

Учесниците од проектот „Птици“ ќе постават куќички за птици во Зоолошката градина

Следно

Израелската армија гаѓаше цели во Либан и во Појасот Газа како одговор на нападите за кои го обвинува Хамас

Latest from Blog