В недела во Ѓорче Петров ќе се вози велосипедска крос-кантри трка

1 min read

Како и секоја година на падините на с.Кучково во општина Ѓорче Петров велосипедскиот клуб „Oxygen Mountain Bike Club“ ќе ја организира велосипедската крос кантри трка во планински велосипедизам во рамки на македонската велосипедска федерација, објави градоначалникот Александар Стојкоски.

На трката ќе земат учество сите лиценцирани возачи но исто така ќе може да учествуваат и сите рекреативци и љубители на овој спорт.

Сите заинтересирани може да се регистрираат ТУКА.

ИЗВОР: skopjeinfo.mk

Претходно

Стано: Одлуката на Косово за укинување на Управувачкиот тим за ЗСО го нарушува духот на договорот за дијалог

Следно

САЕМOТ НА КНИГА ПОЧНУВА ДЕНЕС И ЌЕ ТРАЕ ДО 10 МАЈ, ЈСП УШТЕ НЕ ОДГОВОРИЛО ДАЛИ ЌЕ ПУШТИ ЛИНИЈА ДО „БОРИС ТРАЈКОВСКИ“

Latest from Blog