УТРОВО НОВ ЗЕМЈОТРЕС ВО ТУРЦИЈА – деветти потрес во последните 68 часа, жителите око не може да склопат

1 min read

Уште еден земјотрес утринава е регистриран во областа Дикле во провинцијата Дијарбакир во Турција, јавува EMSC. Тој бил со јачина од 4,6 степени според Рихтеровата скала.

Земјотрес со јачина од 4,6 степени според Рихтеровата скала ја потресе Турција околу 08:15 часот (10:09 часот по локално време).

Земјотресот се случил на 22 километри од градот и областа Дикле. Ова е деветти земјотрес во Турција кој посилно е почувствуван во последните 68 часа.

ИЗВОР: kurir.mk

Претходно

(ФОТО) Каналите во Венеција речиси пресушија

Следно

Наместо пауза – протест: Здравствените работници го искажуваат незадоволството, бараат решавање на проблемите

Latest from Blog