Уште еден млад спортист го загуби животот во земјотресот во Турција

1 min read

Земјотрес во Турција однесе многу животи, а почина и младиот голман на аматерскиот клуб Дерик Спор, Мухамед Сеџид Орхан.

Фудбалскиот сојуз на Турција ја прими оваа вест со жалење.

-Со длабока тага дознаваме дека во земјотресот што ја погоди нашата земја животот го загуби Мухамед Сеид Орхан, голманот на Дерик Спор, еден од клубовите на локалната аматерска лига – стои во соопштението на Турската фудбалска федерација.

ИЗВОР: kurir.mk

Претходно

Стоилковски: Новите министри и заменици на Ковачевски се „Пазар 3“ листа продолжување на криминал

Следно

Девојче спасено од урнатините 150 часа по земјотресите што ги потресоа јужните делови на Туркије

Latest from Blog