Украина: Во руски напад на Киев погодена повеќекатница

1 min read

КИЕВ (АА) – Во нападите на руските сили врз Киев, главниот град на Украина, погодена е станбена зграда, јавува Анадолу.

По нападот, во кој немаше човечки жртви, преземени се безбедносни мерки.

Дрон камиказа кој удри во средината на дваесеткатницата оштетувајќи четири стана.

Според последните податоци на Обединетите нации (ОН), во руско-украинската војна загинале 8.709 цивили, додека 14.666 се ранети.На веб страницата на Anadolu Agency (AA) објавена е само дел од содржината на вестите од Системот на проток на вести (HAS)..

Извор: www.aa.com.tr

Претходно

Аеродромот „Истанбул“ рангиран како најфреквентен во Европа

Следно

Мурињо подготвен да ја напушти Рома поради ПСЖ или Реал Мадрид

Latest from Blog