Украден дел од споменикот на Орце Николов во Градскиот парк

1 min read

Министерството за внатрешни работи (МВР) информира дека бил украден дел од споменикот на Орце Николов во Градскиот парк во Скопје.

Случајот бил пријавен на 14 март во 09.30 часот, а од МВР се преземаат мерки за расчистување на случајот.

Ова не е првпат во Градскиот парк да се оштетуваат споменици.

ИЗВОР: skopjeinfo.mk

Претходно

Антикорупциска акција во Албанија: Уапсен градоначалникот од партијата на Рама

Следно

Анчелоти: Не се грижам за ждрепката, треба да победиме без разлика кој да ни се падне

Latest from Blog