Уапсени Тројца бугарски државјани, нападнале полицајци

1 min read

Околу 12.45 часот на Граничниот премин Деве Баир дошло до нарушување на јавниот ред и мир од страна на Г.З (35),А.Х(50)и Р.Х(54) бугарски државјани кои најпрво вербално, дрско и недолично со најпогрдни зборови се однесувале а потоа се обиделе и физички да ги нападнат полициски службеници кои преземале службени дејства,при што се приведени и се работи на целосно расчистување на случајот.

ИЗВОР: kurir.mk

Претходно

(ВИДЕО) Воз во САД излетал од шините и експлодирал – избувнал огромен пожар

Следно

Медведев: Москва нема ограничување за видовите оружје што може да ги употреби

Latest from Blog