Уапсени татко и син од Скопје за семејно насилство

1 min read

Уапсени се таткото и синот од Скопје кои вчера дизички ги нападнале сопругата/мајката и ќерката/сестрата.

На 17.02.2023 околу 12.40 часот, полициски службеници од СВР Скопје ги привеле Н.П.(28) и Р.П.(52), двајцата од скопско село. Тие се сомничат дека на 16.02.2023 во семејниот дом физики ја нападнале нивната 46-годишна мајка и сопруга, по што Н.П. физички ја нападнал и неговата 26-годишна сестра, информираат од МВР. 

Тие биле задржани во полициска станица и по целосно документирање на случајот, во координација со јавен обвинител, против нив ќе биде поднесена соодветна пријава.

ИЗВОР: skopjeinfo.mk

Претходно

Имамот на Каба заплака за време на молитвата за Туркије и Сирија

Следно

Блинкен: Конспиративни обиди од Русија да ја дестабилизира владата во Молдавија

Latest from Blog

„Бреме“ од Мила Јовановиќ – Миленковиќ, „Измислена приказна“ и „Не застанувај продолжи понатаму: Лукавиот“ од Мики Душански избрани на конкурсот за откуп на необјавен и непоставуван македонски драмски текст

Министерството за култура, во соработка со Македонскиот театарски фестивал „Војдан Чернодрински“ – Прилеп, информира за резултатите од „Конкурсот за откуп