Уапсени четворица Албанци во Италија, се обиделе да шверцуваат тон кокаин во долниот дел од брод

1 min read

Италијанската полиција во пристаништето Савана запленила еден тон кокаин сокриен на дното на брод.

Дрогата ја пронашле нуркачи од поморскиот оперативен оддел на Савона.

-Запленети се 741 пакетчиња кокаин, спакувани во 26 целофански обвивки, вешто скриени во делот кај моторите на бродот, со вкупна тежина од околу еден тон. Уапсени се четворица албански државјани, јавија албанските медиуми.

Италијанските власти акцијата ја почнале на втори месецов а дрогата пристигнала со трговски брод под знамето на Хонг Конг кој тргнал од пристаништето Сантос во Бразил на 30 декември. (МИА)

ИЗВОР: kurir.mk

Претходно

Потресно сведоштво за условите и третманот во штипската болница, градоначалник со јавен апел

Следно

Свечља: Србија го прекрши договорот за регистарски таблички

Latest from Blog