Уапсен тетовец кој се сомничи дека извршил кражба во тетовска фабрика

1 min read

Ноќеска околу 03:30 часот на улицата „Видое Смилевски-Бато“ во Тетово, полициски службеници на СВР Тетово го лишиле од слобода 47-годишниот тетовец М.П.

Како што информираат од МВР, тој се сомничи дека од кругот на тетовска фабрика одзел повеќе производи, кои биле пронајдени и ќе бидат вратени на сопственикот.

По целосно расчистување и документирање на случајот против него ќе биде поднесена соодветна пријава.

ИЗВОР: skopjeinfo.mk

Претходно

Телефонски разговор Бајден – Макрон

Следно

ОН: Во Авганистан најмалку се почитуваат правата на жените во светот

Latest from Blog