Туркије: Во Шанлиурфа се урна шесткатна зграда

1 min read

ШАНЛИУРФА (АА) – Во турскиот град Шанлиурфа се урна зграда од шест ката, а екипите за спасување се испратени во подрачјето, јавува Анадолу.

Зградата во округот Халилије, што беше погоден од земјотресот на 6 февруари, денес целосно се сруши.

На местото се наоѓаат припадниците на Управата за вонредни состојби на Република Туркије (АФАД), противпожарната бригада, медицински екипи и безбедносните сили.

Продолжува потрагата и спасувањето од урнатините под кои има повредени луѓе.На веб страницата на Anadolu Agency (AA) објавена е само дел од содржината на вестите од Системот на проток на вести (HAS).

Извор: www.aa.com.tr

Претходно

Сунак: Секој кој илегално ќе влезе во Велика Британија нема да може да остане

Следно

Мирниот собир во Атина поради железничката несреќа прерасна во судир меѓу демонстраните и полицијата

Latest from Blog