Цеков за ТВ 24: Доколку ги усогласиме нашите програмски определби ќе бидеме дел од владата

1 min read

Миле Цеков од ЗНАМ во емисијата 24 анализа рече дека движењето ЗНАМ е организирана партија и назначиле преговарачки тим кој треба да органите на партијата да донесе извеѓтај во однос на преговорите.

– Тие се во завршна фаза за евентуалното коалицирање во владата. По завршување на тие преговори, заедно со извештајот, преговарачкиот тим ќе ги достави до органите и телата на партијата и ќе разгледаме за евентуалните кадровски решенија. Не сум дел од преговарачкиот тим, но набрзо тој тим ќе излезе со соопштение. Доколку ги усогласиме нашите програмски определби ќе бидеме дел од владата и доколку тие бидат составен дел од идната влада. – рече Цеков.

Извор: 24vesti.mk

Претходно

Матеја Кежман го чека шестото дете: По 5 сина, фановите имаат само една желба за него

Следно

Листа на ЕВРОПСКИ ШАМПИОНИ: Италија ја брани титулата, Шпанците и Германците рекордери

Latest from Blog