Матеја Кежман го чека шестото дете: По 5 сина, фановите имаат само една желба за него

1 min read

Фудбалската легенда Матеја Кежман го очекува шестото дете со третата сопруга Тара Шумоња.

Добрата вест ја сподели среќната мама која на Инстаграм го покажа трудничкиот стомак во поодмината фаза од бременоста.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by @tara_sumonja

Потсетуваме, Матеја Кежман и Тара Шумоња го добија своето прво дете во 2019 година. Нивниот петгодишен син Лука особено се радува да стане постар брат.

Матеја Кежман го чека шестото дете, првите тројца наследници Лазар, Александар и Јаков ги доби во бракот со сопругата Наталија, додека Марија Перковиќ му го роди синот Филип.

Судејќи по коментарите под нејзината објава, фановите и пријателите му посакуваат на славниот ас прва наследничка по пет сина.

Извор: kurir.mk

Претходно

Почна одбројувањето до старт на ЕВРО2024

Следно

Цеков за ТВ 24: Доколку ги усогласиме нашите програмски определби ќе бидеме дел од владата

Latest from Blog