Тројца скопјани вчера каснати од улични кучиња

1 min read

Само вчера три лица пријавиле во Полиција дека се каснати од улични кучиња. 

На 02.04.2023 во 09.40 часот во Полициската станица Бит Пазар, И.М.(68) од Скопје пријавила дека на ул.„Петар Михов“ била касната од куче скитник.

На 02.04.2023 во 20.30 часот во Полициската станица Аеродром, Р.Ѓ.(72) од Скопје пријавила дека на бул.„АСНОМ“ била касната од куче скитник.

На 02.04.2023 во 17.30 часот во Полициската станица Чаир, С.Ф.(23) од Скопје пријавил дека во населбата Радишани бил каснат од куче скитник. 

ИЗВОР: skopjeinfo.mk

Претходно

Хаг: Хашим Тачи и останатите повторно се изјаснија дека не се виновни по обвинението за воено злосторство

Следно

(ВИДЕО) Се шири наводна снимка од сослушувањето на Трепова, осомничена за убиството на рускиот блогер

Latest from Blog