Трет ден по ред дојави за бомби во скопските училишта

1 min read

Продолжуваат дојавите за бомби трет ден по ред оваа недела, а денеска се евакуирани учениците од „Јосип Броз Тито“, „Раде Јовчевски Корчагин“ и „Никола Карев“, објавија медиумите.

Учениците се евакуирани, а екипи на полицијата се на терен, па во текот на денот се очекува соопштение со повеќе детали.

Во текот на вчерашниот ден имаше закани за бомби во 16 скопски и четири прилепски училишта.

ИЗВОР: skopjeinfo.mk

Претходно

Ердоган го прими Столтенберг во Анкара

Следно

Српската полиција објави видео од апсење демонстранти кои повикувале на рушење на Вучиќ и на Владата

Latest from Blog