Трагедија во Аеродром: Работник паднал од објект и загинал на лице место

1 min read

Турски државјанин почина во Аеродром, откако паднал додека извршувал градежни работи на објект.

– На 31.01.2023 во 08.30 часот во Полициската станица Аеродром било пријавено дека на објект во изградба на ул.„Фрањо Клуз“ во Скопје починал еден работник. Полициски службеници од полициската станица излегле на местото и било констатирано дека И.П.(55) од Република Турција паднал додека извршувал градежни работи на објектот, по што починал на местото, информира МВР.

Лекар од Итна медицинска помош констатирал смрт, а по наредба на Јавен обвинител телото на починатиот било дадено на обдукција.    

ИЗВОР: skopjeinfo.mk

Претходно

Граѓаните од западен Балкан во Албанија ќе може да влегуваат со лична карта

Следно

Стапи во сила забраната на Русија за продажба на нафта на земји кои ја ограничија цената

Latest from Blog