Трагедија: 17 загинати во три инциденти со истекување гас во Алжир

1 min read

Седумнаесет лица загинаа во рок од два дена во три одвоени инциденти со истекување гас во Алжир, јави денеска телевизијата „Алгхад“.

– Ги замолувам сите семејства да бидат внимателни за да се избегнат вакви сериозни несреќи во кои има жртви од сите возрасти, рече алжирскиот министер за внатрешни работи Камел Бељуд.

Тој изрази надеж дека граѓаните ќе ги земат предвид упатствата за спречување на опасност од задушување со гас.

ИЗВОР: kurir.mk

Претходно

Британската влада планира да и испорача тенкови на Украина

Следно

Изетбеговиќ по 23 години нема да биде на власт во БиХ

Latest from Blog