Тотенхем во Интер најде замена за Кејн

1 min read

Тотенхем верува дека напаѓачот на Интер, Ромелу Лукаку може да биде алтернатива за Хари Кејн, објави „Fichajes“. Правата врз Лукаку му припаѓаат на Челзи.

Според изворот, самиот Кејн би сакал да остане во лондонскиот клуб, но доколку реши да го напушти тимот, Спарс ќе размислат за потписот на Белгиецот.

Во сезоната 2022/23, поради здравствени проблеми, Ромелу Лукаку учествуваше на само седум натпревари на Интер во сите натпреварувања, на кои постигна два гола и една асистенција.

ИЗВОР: kurir.mk

Претходно

Стефковски со реакција: Нема да дозволам СДСМ да го закочи брзиот развој на Гази Баба

Следно

Туркије и Пакистан започнаа заедничка воена вежба

Latest from Blog