Тотенхем почна преговори за враќање на Покетино

1 min read

Тотенхем има намера да го назначи Маурисио Покетино на местото главен тренер на тимот и веќе започна преговори со аргентинскиот стручњак за негов камбек.

Според „Tuttomercatoweb“, актуелниот тренер на Тотенхем, Антонио Конте, по истекот на договорот ќе ја напушти функцијата на крајот од сезоната.

Педесетгодишниот Аргентинец беше капитен на Тотенхем од 2014 до 2019 година, а со него стигна до финалето во Лигата на шампионите во неговата последна сезона.

Од јануари 2021 до јули 2022 година, Покетино работеше во ПСЖ, а сега е без тим.

Забележано е дека друг кандидат е поранешниот тренер на Челзи, Томас Тухел.

ИЗВОР: kurir.mk

Претходно

Реконструкцијата на булеварот „Митрополит Теодосиј Гологанов“ е во завршна фаза

Следно

Бујар Османи за БТВ: Бугарските културни клубови да си ги сменат имињата, провокациите од двете страни мора да престанат

Latest from Blog