Тепачка во затворот Идризово, полицаец нападнат со нож

1 min read

Во текот на вчерашниот ден се случила физичка пресметка во затворот Идризово.

– На 26.01.2023 во 18.30 часот во СВР Скопје, од Казнено-поправната установа Затвор Идризово било пријавено дека околу 14.00 часот, настанала расправија помеѓу неколку осуденици, а по интервенција на затворски полицаец, осуденикот А.М. се обидел да го нападне со нож. Според пријавеното, затворските полицајци му го одзеле ножот, информира МВР.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот.  

ИЗВОР: skopjeinfo.mk

Претходно

Соопштение за јавност 27.1.2023

Следно

Џеф Зајентс е нов шеф на кабинет на американскиот претседател

Latest from Blog