Тепачка во Центар: 72-годишник се степал со 53-годишен маж

1 min read

Вчера попладне во Центар се степале двајца скопјани. 

На 27.01.2023 во 16.00 во Полициска станица Центар е пријавено дека во обложувалница во близина на пазар на подрачјето на Центар, Х.Х.(72) и С.С.(53), двајцата од Скопје, го нарушиле јавниот ред и мир со меѓусебна физичка пресметка, соопшти полицијата. 

По целосно документирање на случајот ќе биде поднесен соодветен поднесок. 

ИЗВОР: skopjeinfo.mk

Претходно

Хрватскиот шеф на дипломатијата Грлиќ Радман на средба со српскиот колега Дачиќ

Следно

(ВИДЕО) Протести во САД по објавувањето снимка од претепувањето на Тајр Николс

Latest from Blog