Тепачка меѓу осум лица пред угостителски објект во Скопје

1 min read

Тепачка меѓу осум лица била регистрирана минатата ноќ пред угостителски објект.

– Денеска (11.01.2023) во СВР Скопје било пријавено дека околу 03.50 часот пред угостителски објект на бул.„Св.Климент Охридски“ во Скопје, четири лица физички го нападнале И.Т.(35) од Скопје, Д.Ј.(30), од Тетово, Н.Д.(28) од тетовско, Т.М.(27) од Струга, информира МВР.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

ИЗВОР: skopjeinfo.mk

Претходно

ЗНМ: Новинари спречени да известуваат од настан на кој присуствувал премиерот Ковачевски

Следно

Двајца насилници истепале скопјанец по вербална расправија

Latest from Blog