Тепачка меѓу две жени во двор од семејна куќа во Гази Баба

1 min read

Во текот на вчерашниот ден се степале две жени во Гази Баба.

– На 18.01.2023 во 00.45 часот М.Е.(68) од Скопје пријавила дека на 17.01.2023 околу 16.00 часот во дворот од семејната куќа на подрачјето на Гази Баба, по претходна вербална расправија, била физички нападната од едно женско лице, информира МВР.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

ИЗВОР: skopjeinfo.mk

Претходно

Какви пропусти најде Апелација кај Кривичен во пресудата за „Таргет-Тврдина“

Следно

„Велт“: Бугарија тајно ја снабдувала Украина со муниција и дизел

Latest from Blog