Тепачка меѓу тројца мажи во Карпош

1 min read

Синоќа се степале тројца мажи на подрачје на Карпош.

– На 08.03.2023 во 19.30 часот во СВР Скопје било пријавено дека на подрачјето на Карпош, по претходна расправија, бил нарушен јавниот ред и мир со физичка пресметка помеѓу Д.И.(39) и А.И.(46), од една страна и К.Л.(24), од друга страна, сите од Скопје, информира МВР.

По целосно документирање на случајот ќе следи соодветен поднесок.

ИЗВОР: skopjeinfo.mk

Претходно

Итен состанок во Париз: ПСЖ го враќа Тухел?!

Следно

Поради железничката несреќа во Грција кривично ќе се гонат уште три лица

Latest from Blog