Тен Хег за повредата на Рашфорд: Повторно поради календарот – не можете да одиграте три натпревари за шест дена

1 min read

Тренерот на Манчестер јунајтед, Ерик тен Хег се пожали на густиот натпреварувачки календар. Тој смета дека многуте натпревари во кус период се причина за повредата на Маркус Рашфорд.

Напаѓачот на Манчестер Јунајтед се повреди на денешниот натпревар со Евертон во второто полувреме и куцаше додека го напушташе теренот.

– Ова е повторно поврзано со календарот – не може да играте три натпревари во шест дена. Мораме да ги заштитиме нашите играчи, изјави тренерот на Манчестер Јунајтед.

Рашфорд е најдобар играч на Јунајтед оваа сезона и најзаслужен за неколку победи на „Црвените ѓаволи“. (МИА)

ИЗВОР: kurir.mk

Претходно

Десетици девојчиња во Иран повторно отруени

Следно

УЖАС во Италија: Мечка усмрти млад човек, сега ја бараат да ја убијат

Latest from Blog