Судот немаше милост кон Дани, најтрофејниот фудбалер останува зад решетки!

1 min read

Иако Даниел Алвес се надеваше дека судот во Барселона ќе ги прифати неговите аргументи за да биде пуштен на слобода, тоа не се случи, на бразилскиот фудбалер продолжен му е притворот и останува зад решетки.

Најтрофејниот фудбалер во историјата е обвинет за силување и треба да му се суди, а додека да дојде судењето, ќе мора да биде во затвор.

Поради финансиската моќ која ја има и опасноста од бегство, а и поради тежината на делото кое му се става на товар (може да биде осуден дури на 12 години затвор), судот не го пушта на слобода дури ни под услов да му биде одземен пасошот или да му биде ставена алка за следење на движењето.

ИЗВОР: kurir.mk

Претходно

Османи: Северна Македонија има сериозно меѓународно позиционирање

Следно

Дупката во свесноста на американската армија се простира многу вон балоните

Latest from Blog