Студено утро и сончев ден, неделава не’ очекува нов влажен бран

1 min read

Утрото студено, преку денот претежно сончево. Ќе дува слаб ветер од северозападен правец.

Температурите утрово ќе се движат од -7 до 0 степени, а дневните ќе бидат во интервал од 7 до 17 степени.

Во Скопје сончево и тивко со максимална дневна температура од 14 степени.

За утре метеоролозите најавуваат сончево време со мала до умерена локална облачност. Ќе дува умерен, а долж Повардарието засилен ветер од југоисточен правец.

Нов влажен бран со врнежи од дожд ќе има во среда, кога на места ќе бидат пообилни и поројни. Во четврток ќе дува засилен северен ветер, а во петок и за време на викендот ќе преовладува претежно сончево и потопло време.

ИЗВОР: kurir.mk

Претходно

Карим Бензема ќе игра против Ливерпул во ЛШ

Следно

„СÈ СЕКАДЕ ОДЕДНАШ“ ДОМИНИРАШЕ НА 95. ОСКАРИ, МИШЕЛ ЈЕО СТАНА ПРВАТА АЗИЈКА ПРОГЛАСЕНА ЗА НАЈДОБРА АКТЕРКА

Latest from Blog