Карим Бензема ќе игра против Ливерпул во ЛШ

1 min read

Францускиот фудбалер Карим Бензема ќе може да игра за Реал (М) во среда на дуелот со Ливерпул во реваншот од осминафиналето на Лигата на шампионите.

Според новинарот на „Атлетик“, Марио Кортегана, Французинот тренирал со соиграчите и ќе биде достапен за да биде вклучен во списокот на Анчелоти за мечот в среда.

Истото важи и за дефанзивецот Ферланд Менди, кој беше надвор од терените месец и половина.

Дефанзивецот Давид Алаба, напротив, нема да може да игра во 1/8 финалето од Лигата на шампионите, иако се чувствува подобро.

ИЗВОР: kurir.mk

Претходно

Ковачевски: Вистината не смее да подлежи на ревизионизам зашто тоа е рецепт за повторување на ужасите од холокаустот

Следно

Студено утро и сончев ден, неделава не’ очекува нов влажен бран

Latest from Blog