Стефковски во посета на црквата „Св. 40 маченици“ на Смилковско езеро

1 min read

Градоначалникот на Општина Гази Баба, Бобан Стефковски утрово на покана на Црковниот одбор беше во посета на Црквата Св. „40 Маченици“, која се гради на Смилковското езеро.

– Оваа Црква, е започната да се гради на иницијатива на граѓаните во 2013 година, а во траен спомен на Филип Славковски, Александар Наќевски, Цветанчо Ацевски, Кире Тричковски и Борче Стефковски, кои беа убиени на 13 април 2012 година, на Велики четврток, информира Стефковски.

ИЗВОР: skopjeinfo.mk

Претходно

Ги охрабрувам да бидат конструктивни, дијалогот значи и отстапки, вели Ковачевски за средбата Курти – Вучиќ

Следно

Гувернерот на Вајоминг го потпиша законот за забрана на апчиња за абортус

Latest from Blog

Почна?

„Интензитетот се зголемува ама ќе треба да мине прилично долго време,“ изјавил Подолјак, порачувајќи дека како