Стефковски: Продолжуваме со план и програма, улици ќе се асфалтираат во сите населени места

1 min read

Градоначалникот на Општина Гази Баба, Бобан Стефковски објави дека била асфалтирана улицата Христофер Жефаровиќ во Сингелиќ.

– Жителите од Сингелиќ години наназад живееле, газејќи во кал. Дадов збор и ветување дека оваа улица ќе биде асфалтирана и граѓаните повеќе нема да газат во кал. Денес тоа е реалност. Продолжуваме со план и програма. Улици ќе се асфалтираат во сите населени места, информира Стефковски.

ИЗВОР: skopjeinfo.mk

Претходно

Водици – празник над празниците за охриѓани

Следно

(ФОТО+ВИДЕО) Се урна хеликоптер кај Киев, падна покрај градинка полна со деца, има и жртви

Latest from Blog