(ФОТО+ВИДЕО) Се урна хеликоптер кај Киев, падна покрај градинка полна со деца, има и жртви

1 min read

Гувернерот на Киев извести дека на местото на несреќата има жртви, а децата во моментот на падот на хеликоптерот биле во градинката

Хеликоптер се урна покрај градинка во украинскиот град Бровари, во близина на Киев.

Гувернерот на Киев извести дека на местото на несреќата има жртви, а децата во моментот на падот на хеликоптерот биле во градинката.

„Во моментот на трагедијата во градинката имало деца и персонал од установата. Сега сите се евакуирани“,

изјави тој.

Претседателскиот помошник Кирило Тимошенко рече дека службите за итни случаи се на терен и проверуваат дали има жртви.

„Бараме информации за жртвите и околностите“,

напиша Тимошенко преку апликацијата Телеграм.

Извор: 360stepeni.mk

Претходно

Стефковски: Продолжуваме со план и програма, улици ќе се асфалтираат во сите населени места

Следно

Најсмртоносната авионска несреќа во Непал: Нема преживеани, се бара последното тело, идентификацијата отежната

Latest from Blog