Стефковски на протест заедно со граѓаните на Автокоманда

1 min read

Градоначалникот на Гази Баба, Бобан Стефковски заедно со граѓаните вчера протестираше во Автокоманда и побара враќање на старото греење, откако без да бидат прашани беа приклучени на друга опција.

– Барањата на граѓаните на Автокоманда се и мои барања. Вечерва на повик на граѓаните се приклучив на граѓанскиот протест на жителите на Автокоманда. Неможе Владата и АД Енергетика да го променат снабдувачот со топлинска енергија во Автокоманда без да ги прашаат корисницитe. Очекувам да се прифатат барањата на граѓаните и АД Енергетика повторно да биде снабдувач за домаќинствата во Автокомандa, напиша Стефковски на Фејсбук.

ИЗВОР: skopjeinfo.mk

Претходно

Манчестер јунајтед по шест години избори финале во Лига купот

Следно

Самит на ЕУ во Украина – ветувања за поголема воена, финансиска и политичка помош

Latest from Blog