Средношколци од две скопски училишта се истепале за девојка

1 min read

Вчера се степале ученици од две скопски училишта поради девојка.

-На 12.04.2023 во СВР Скопје пријавено дека во 14.10 часот пред Средното медицинско училиште „Др.Панче Караѓозов“ во Скопје настанала физичка пресметка помеѓу двајца ученици во училиштето од една страна и неколку ученици од средното училиште „Васил Антевски Дрен“, од друга страна, а според пријавеното, поради расправија за девојка, информира МВР.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

ИЗВОР: skopjeinfo.mk

Претходно

Танзанија го депортираше озлогласениот јужноафрикански бегалец кој ја лажирал сопствената смрт во пожар во затвор

Следно

Вучиќ: Единствената цел на Приштина се провокации за да нè вовлечат во војна со НАТО

Latest from Blog