Сообраќајот се одвива непречено, по наместа влажни коловози

1 min read

Сообраќајот на државните патишта се одвива непречено, по наместа влажни коловози, соопштија од АМСМ.

Интензитетот на сообраќај на патните правци надвор од градските средини е умерен. На граничните премини од македонска страна нема подолги задржувања за влез и излез од државата.

АМСМ препорачува прилагодена брзина на движење, почитување на поставената сообраќајна сигнализација и внимателно управување со возилата, особено на патиштата низ котлините, речните долини и клисурите, каде има можност од појава на одрони. Ова посебно се однесува за делниците Катланово – Велес, Маврово – Дебар – Струга, Виница – Берово и Кочани – Делчево.

ИЗВОР: kurir.mk

Претходно

Борел на средба со Курти и Вучиќ: Се надевам на конструктивен пристап од двете страни

Следно

Вечерва во 360°: На тема „регионална депонија во Свети Николе“ градоначалникот бега како ѓавол од темјан

Latest from Blog