Вечерва во 360°: На тема „регионална депонија во Свети Николе“ градоначалникот бега како ѓавол од темјан

1 min read

Новото магазинско издание на емисијата „360 степени“ се емитува вечерва (27 февруари 2023 г.) од 22:20 часот на ТВ Алсат

Вечерва ќе гледате:

– На капацитет од 2 090 луѓе, во македонските затвори казна издржуваат 111 лица повеќе, а допрва се очекува наплив од прекршители на ковид-протоколите: Дали пробацијата е решение;

– Градоначалникот на Свети Николе, Дејан Владев, не сака регионална депонија во неговата општина: Владата пред одлука да му ги одземе надлежностите за да не пропаднат пари од ЕУ;

– На дел од браните пробива вода што е ризик за околината, предупредува Државниот завод за ревизија; Колку се сериозни ризиците и зошто нема акција од државата;

– „Саботажа“.

Емисијата се емитува од 22:20 часот на ТВ Алсат.

ИЗВОР: 360stepeni.mk

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Претходно

Сообраќајот се одвива непречено, по наместа влажни коловози

Следно

Стотици килограми кокаин пронајдени на плажа во Франција

Latest from Blog