Сончево, но студено време

1 min read

Наутро многу студено, преку денот сончево со мала до умерена локална облачност. Ќе дува слаб ветер од променлив правец.

Утринските температури ќе се движат од -5 до -14, додека двените ќе бидат во интервал од -1 до осум степени.

Во Скопје наутро многу студено, преку денот сончево со мала облачност и со слаб северен ветер. Максималната дневна температура ќе биде пет степени.

И утре ќе се задржи претежно сончево време со ниски утрински температури. Во недела ќе има зголемување на облачноста и услови за провејување на слаб снег на планините и на повисоките места. Од понеделник времето ќе биде стабилно со пораст на утринските и дневните температури.

ИЗВОР: kurir.mk

Претходно

Над 21.000 загинати во Турција и Сирија, живи луѓе се извлекуваат и по 90 часа под урнатините

Следно

ФИФА ги објави тројцата финалисти во изборот за тренер на годината

Latest from Blog