Слаб снег на дел од патиштата, застои нема

1 min read

Врнежи од снег со слаб интензитет вечерва се бележат во Крива Паланка, Крушево, Павлешенци и Берово,
но во моментов не преставуваат пречка за одвивање на сообраќајот.

АМСМ информира дека сообраќајот на државните патишта се одвива непречено, по влажни коловози.

Интензитетот на сообраќај на патните правци надвор од градските средини е умерен. На граничните премини од македонска страна нема подолги задржувања за влез и излез од државата.

ИЗВОР: kurir.mk

Претходно

Претседателството на Алијанса за Албанците одлучува за преговори со Владата

Следно

Германија ги почнува подготовките за ЕУРО2024 против Белгија и Перу

Latest from Blog