Скопјанец застрелан со пиштол на паркинг во Аеродром

1 min read

28-годишен скопјанец се здобил со повреда, откако претходно бил застрелан со пиштол на паркинг во Аеродром.

– СВР Скопје поднесе кривична пријава против М.А.(28) од Скопје, поради постоење основано сомнение за сторено кривично дело „убиство во обид“, информира МВР.

Како што соопшти МВР, на 04.09.2022 на паркинг простор на булевар „Јане Сандански“ пријавениот, по претходна расправија со Н.М.(28), испукал со пиштол кон Н.М., нанесувајќи му повреда.

ИЗВОР: skopjeinfo.mk

Претходно

Спасено девојче од 3,5 години 103 часа по земјотресите во Туркије

Следно

Швајцарија не дозволува извоз на топови во Украина

Latest from Blog