Скопјанец со остар предмет избодел 18-годишник

1 min read

Полициски службеници вчера уапсиле скопјанец, кој претходно нападнал 18-годишно момче.

– На 09.01.2023, полициски службеници од Единицата за насилен криминал при СВР Скопје го лишиле од слобода Д.М. од Скопје, затоа што околу 21.00 часот на ул.„Славеј планина“ во Скопје со остар предмет му нанел повреда на А.Д.(18) од Скопје и ѝ се заканил на Џ.Д, информира МВР.

Тој бил задржан во полициска станица и по целосно документирање на случајот, против него ќе биде поднесена соодветна пријава.

ИЗВОР: skopjeinfo.mk

Претходно

Како човек на Фајзер го притискал Твитер да сузбива непријатни вести

Следно

Синот на српскиот претседател го чуваат пет вооружени лица во БиХ – Вучиќ: Тој е таму приватно

Latest from Blog