Скопјанец фатен со прашкаста материја во Чаир

1 min read

Синоќа бил приведен 41-годишен скопјанец, откако полицијата кај него пронашла прашкаста материја.

– На 26.01.2023 во 23.40 часот на подрачјето на Чаир, полициски службеници од Единицата за интервентна полиција при СВР Скопје го лишиле од слобода Р.М.(41) од Скопје, затоа што кај него била пронајдена и одземена бела прашкаста материја, информира МВР.

По целосно документирање на случајот ќе биде поднесен соодветен поднесок.

ИЗВОР: skopjeinfo.mk

Претходно

Затвореник крадел во Кисела Вода, го признал делото

Следно

Две вагон-цистерни со фосфорна киселина се излизгале кај Зајечар во Србија, нема опасност по животите на луѓето

Latest from Blog