Силен земјотрес ја погоди Турција пред само неколку минути

1 min read

Земјотрес со јачина од 5 степени според Рихтеровата скала е регистриран во Турција пред неколку минути, јавува EМСЦ.

Земјотресот се случил во 10:38 часот по локално време, а епицентарот е регистриран во морето, на 192 километри од Измир, третиот по големина турски град.

Регистриран е на длабочина од 10 километри, а земјотресот е почувствуван низ целиот турски западен брег, во Истанбул, но и на некои грчки острови во Егејското Море.

ИЗВОР: kurir.mk

Претходно

Мицкоски: Две нови градинки во општина Аеродром и рекордни 460 милиони денари капитални инвестиции

Следно

Доаѓа крајот на ерата на Симеоне во Атлетико Мадрид – Чоло заминува

Latest from Blog