Силен земјотрес ја погоди Грција, почувствуван и во Атина

1 min read

Земјотрес со јачина од 4,1 степени според Рихтеровата скала е регистриран околу пладне во централна Грција.

Епицентарот на земјотресот бил недалеку од Ливадиа, а тресењето на земјата е почувствувано и во реонот на Атина.

„Кратко, но силно“, сведочат Грците во ЕМСЦ.

„Се заниша на 2-ри кат“, велат тие.

Засега не се знае дали има материјална штета.

ИЗВОР: kurir.mk

Претходно

(ФОТОГАЛЕРИЈА) Манчестер Сити е нов шампион на Европа

Следно

Историја за Манчестер Сити, трофеј во Лигата на шампионите! (ВИДЕО)

Latest from Blog