Шкупи по втор пат го отпушти Седлоски

1 min read

Раководството на македонскиот фудбалски шампион Шкупи денес одлучи да ја прекине соработката со тренерот Гоце Седлоски. Ова е втор отказ за поранешниот македонски репрезентативец кој на тимот од Чаир минатата година му ја донесе титулата, прва по „ерата“ на Слога Југомагнат.

Седлоски еднаш беше отпуштен во есенскиот дел од сезоната во Првата македонска фудбалска лига, но набргу потоа беше вратен на тренерската позиција.

Информацијата за разделбата со Седлоски, Шкупи се очекува официјално да ја потврди попладнево.

Засега не е објавено кој ќе го наследи Седлоски на местото шеф на стручниот штаб на Шкупи.

ИЗВОР: kurir.mk

Претходно

Вучиќ: Се што кажав ќе спроведеме, а за признавање и членство во ОН или телата на ОН нема ни говор

Следно

ПОИСТОВЕТУВАЊЕТО СО НЕМОЌНИТЕ МУ ДАВА СИЛА НА АЦО ШОПОВ ДА НЕ МОЛЧИ ПРЕД НЕПРАВДИТЕ, РЕЧЕ ПЕНДАРОВСКИ ВО УНЕСКО ВО ПАРИЗ НА СТОГОДИШНИНАТА ОД РАЃАЊЕТО НА ПОЕТОТ

Latest from Blog