Шамбевски до Зајкова: Пратеничката да каже дали се согласува со срамната парола зад неа (ФОТО)

1 min read

Оливер Шамбевски преку статус на Фејсбук пишува дека пратеничката Моника Зајкова мора да се огласи дали се согласува со срамната парола зад неа на денешниот протест за правата на жените.

– Моника Зајкова, пратеничката и претседателката да каже со она зад неа дали се согласува? А да, само смешни и патетични сте со таквите пароли… и не, секако не ѝ помагате на каузата ваша со такви пароли… ако воопшто ја имате… вие си знаете… инаку… црквата го преживеала Диоклецијан и Сталин… ќе се снајде некако и со ваквите како вас де. Зајкова?, напиша на својот ФБ профил Оливер Шамбевски.

ИЗВОР: kurir.mk

Претходно

Неопходно носење маска поради густиот смог во многу делови на Тајланд

Следно

Светска премиера на „Бизнисот на задоволството“ на „Палм Бич“ во Флорида

Latest from Blog