Серија на апсења во Скопје, меѓу нив и малолетник

1 min read

На 28.01.2023 во 18.40 часот на подрачјето на Центар од полициски службеници од Единицата за интервентна полиција при СВР Скопје лишен е од слобода А.Р.(40) од Скопје, затоа што кај него била пронајдена марихуана. По целосно документирање на случајот ќе биде поднесен соодветен поднесок.

На 28.01.2023 во 22.15 часот на подрачјето на Центар од полициски службеници од Единицата за интервентна полиција при СВР Скопје лишен е од слобода Д.С.(18) од Скопје, затоа што кај него била пронајдена марихуана. По целосно документирање на случајот ќе биде поднесен соодветен поднесок.

На 28.01.2023 во 10.00 часот на подрачјето на Аеродром од полициски службеници од Единицата за интервентна полиција при СВР Скопје лишен е од слобода Ф.Ц.(20) од Скопје, затоа што кај него била пронајдена марихуана. По целосно документирање на случајот ќе биде поднесен соодветен поднесок.

На 28.01.2023 во 16.45 часот на подрачјето на Гази Баба од полициски службеници од Единицата за интервентна полиција при СВР Скопје лишен е од слобода Р.Р.(37) од Скопје, затоа што кај него била пронајдена марихуана. По целосно документирање на случајот ќе биде поднесен соодветен поднесок.

Денеска (29.01.2023) во 01.20 часот на подрачјето на Аеродром од полициски службеници од Единицата за интервентна полиција при СВР Скопје лишен е од слобода К.М.(22) од Скопје, затоа што кај него била пронајдена марихуана. По целосно документирање на случајот ќе биде поднесен соодветен поднесок.

Денеска (29.01.2023) во 02.30 часот на подрачјето на Аеродром од полициски службеници од Единицата за интервентна полиција при СВР Скопје лишен е од слобода Ѓ.Г.(35) од Скопје, затоа што кај него била пронајдена марихуана. По целосно документирање на случајот ќе биде поднесен соодветен поднесок.

На 29.01.2023 во 02.30 часот на подрачјето на Карпош од полициски службеници од Единицата за интервентна полиција при СВР Скопје лишен е од слобода М.И.(22) од Скопје, затоа што кај него била пронајдена марихуана. По целосно документирање на случајот ќе биде поднесен соодветен поднесок.

На 28.01.2023 во 23.30 часот во близина на угостителски објект на подрачјето на Карпош од полициски службеници од Единицата за интервентна полиција при СВР Скопје лишен е од слобода 15-годишник од Скопје, затоа што кај него била пронајдена марихуана. По целосно документирање на случајот ќе биде поднесен соодветен поднесок.

ИЗВОР: skopjeinfo.mk

Претходно

Зеленски воведе санкции за 185 компании и поединци кои ја поддржуваат Москва

Следно

Најмалку 41 лице загина во автобуска несреќа во Пакистан

Latest from Blog