Pictured: Rebecca Romijn as Una of the Paramount+ original series STAR TREK: STRANGE NEW WORLDS. Photo Cr: Marni Grossman/Paramount+ ©2022 ViacomCBS. All Rights Reserved.

Seriali i suksesshëm Star Trek: Strange New Worlds do të kthehet në SkyShowtime këtë verë

3 mins read

Sezoni i dytë i serialit me dhjetë episode të prodhuara nga CBS Studios do të jetë në dispozicion për t’u transmetuar ekskluzivisht në SkyShowtime nga muaji Qershor, me episode të reja çdo javë.

Këtë Ditë të Parë të Kontaktit (First Contact Day), SkyShowtime njoftoi për sezonin e ri të Star Trek: Strange New Worlds do të vijë në platformë ekskluzivisht këtë verë. I prodhuar nga CBS Studios, sezoni i dytë i Star Trek: Strange New Worlds do të mbërrijë në SkyShowtime gjatë muajit Qershor, me episodet e reja të sezonit të përbërë prej dhjetë episodesh, në dispozicion për transmetim çdo javë.

Pictured: Rebecca Romijn as Una, Anson Mount as Pike and Ethan Peck as Spock of the Paramount+ original series STAR TREK: STRANGE NEW WORLDS. Photo Cr: Marni Grossman/Paramount+ ©2022 ViacomCBS. All Rights Reserved.

Star Trek: Strange New Worlds bazohet në vitet kur kapiteni Kristofer Pajk drejtonte timonin e U.S.S. Enterprise. Seriali sjell të preferuarit e fansave: Enson Maunt në rolin e kapitenit Kristofer Pajk, Rebeka Romijn në rolin e Nambër Uan dhe Ithën Pek në rolin e kërkuesit shkencor Spok. Seriali ndjek kapitenin Pajk, kërkuesin shkencor Spok dhe Nambër Uan në vitet para se kapiteni Kërk të hipte në U.S.S. Enterprise, ndërsa eksplorojnë botë të reja përreth galaktikës.

Celia Rose Gooding as Uhura and Bruce Horak as Hemmer of the Paramount+ original series STAR TREK: STRANGE NEW WORLDS. Photo Cr: Marni Grossman/Paramount+

Seriali interpretohet nga Xhes Bash në rolin e infermieres Kristinë Çepëll, Kristina Çong në rolin e Lan Nunien-Sing, Silia Rouz Guding në rolin e kadetes Niota Uhura, Melisa Navia në rolin e togeres Erick Ortegas dhe Babs Olusanmokun në rolin e Dr. M’Benga. Sezoni i dytë parashikon gjithashtu rikthimin e yllit të ftuar special Pol Ueslei në rolin e Xhejms T. Kërk dhe aktores së re Kerol Kejn në një rol të përsëritur si Pelia.

Sezoni i dytë i Star Trek: Strange New Worlds është prodhuar nga CBS Studios, Secret Hideout dhe Roddenberry Entertainment. Akiva Goldsman dhe Henri Alonso Majers janë producentë ekze. Goldsman, Aleks Kurtcman dhe Xheni Lumet janë producentët ekzekutivë përveç Alonso Majers, Aron Bajers, Hithër Kadin, Frenk Sirakuza, Xhon Ueber, Rod Rodënberri dhe Trevor Roth. Seria shpërndahet nga Paramount Global Content Distribution.

Pictured: Celia Rose Gooding as Uhura and Ethan Peck as Spock of the Paramount+ original series STAR TREK: STRANGE NEW WORLDS. Photo Cr: Marni Grossman/Paramount+ ©2022 ViacomCBS. All Rights Reserved.

Sezoni i dytë i Star Trek: Strange New Worlds përfshin një episod të veçantë me përzierje, që ka si aktrim të gjallë, ashtu edhe animim, dhe Star Trek: Touni Njusam i Lower Decks në rolin e marinarit Ensinj Beket dhe Xhek Kueid në rolin e nëntogerit Bred Boimlër që i bashkohet U.S.S. Enterprise. Episodi u prodhua nga Star Trek: The Next Generation dhe Star Trek: Aktori dhe regjisori i Picard, Xhonatan Frejks.

Sezoni i parë i Star Trek: Strange New Worlds është tani në dispozicion për t’u parë, vetëm në SkyShowtime.

Shërbimi i SkyShowtime është në dispozicion të drejtpërdrejtë te konsumatori, nëpërmjet aplikacionit SkyShowtime në pajisjet me Apple iOS, me Android, Android TV, Google Chromecast, LG TV, Samsung dhe përmes faqes së internetit: www.skyshowtime.com.

Christina Chong as La’an, Ethan Peck as Spock, and Anson Mount as Pike of the Paramount+ original series STAR TREK: STRANGE NEW WORLDS. Photo Cr: Marni Grossman/Paramount+

Për më shumë detaje, vizito: 

Faqja e internetit: www.skyshowtime.com

Këndi i lajmeve: corporate.skyshowtime.com

LinkedIn: www.linkedin.com/company/skyshowtime

Twitter: www.twitter.com/SkyShowtime

Rreth SkyShowtime

SkyShowtime është shërbimi fantastik i transmetimit që vjen në Evropë, duke nisur shfaqjen në mbi 20 tregje, që përfshijnë mbi 90 milionë familje. Tani në dispozicion në Shqipëri, Andorrë, Bosnjë dhe Hercegovinë, Bullgari, Kroaci, Çeki, Danimarkë, Finlandë, Hungari, Kosovë, Mal të Zi, Maqedoninë e Veriut, Norvegji, Holandë, Poloni, Portugali, Rumani, Serbi, Sllovaki, Slloveni, Spanjë dhe Suedi.

Një sipërmarrje e përbashkët e Comcast dhe Paramount Global, SkyShowtime sjell argëtimin, filmat dhe serialet më të mira origjinale nga markat ikonë të Universal Pictures, Paramount Pictures, Nickelodeon, DreamWorks Animation, Paramount+, SHOWTIME®, Sky Studios dhe Peacock. SkyShowtime do të jetë gjithashtu shtëpia e një numri produksionesh lokale, si dhe e serialeve origjinale të SkyShowtime.

 

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Претходно

Политичката алхемија е појака од научната хемија

Следно

Имаме и македонски модел за уставни измени, рече Ковачевски за тоа дали е прифатлив хрватскиот пример

Latest from Blog