Седлоски повеќе не е тренер на Шкупи

1 min read

Актуелниот македонски шампион Шкупи ќе добие нов тренер во наредниов период и тоа откако реши да се раздели со досегашниот стартег Гоце Седлоски.

Седлоски ја врати титулата во Чаир по две децениии, но оваа сезона беше многу турбулентна за него и клубот, еднаш заработи отказ, па по некое време се врати на функцијата за да сега скопскиот состав соопшти дека е донесена одлука за заминување на поранешниот македонски репрезентативец.

Шкупи се уште е во игра за да го одбрани пехарот во ПМФЛ, има четири бода помалку од лидерот Струга Трим Лум, па останува да видиме кој ќе седне на жешкото столче.

ИЗВОР: kurir.mk

Претходно

Јапонскиот премиер ја посети Буча

Следно

(ВИДЕО) Секоја година во ист месец ги каснува куче – докази за новиот растечки „бизнис“ во земјава

Latest from Blog