Реал Мадрид тргна по Дани Олмо

1 min read

Реал Мадрид сака да го засили составот со шпанскиот репрезентативец Дани Олмо. Клубот се уште не стапил во преговори за потпис на 24-годишниот играч за врска би бил одлично решение за следната сезона.

Олмо е во Лајпциг од јануари 2020 година. Оваа сезона одигра 23 натпревари во сите натпреварувања, постигнувајќи четири гола и шест асистенции.

Фудбалерот е подготвен да го продолжи договорот со Лајпциг само доколку клубот се пласира во Лигата на шампионите. Во спротивно, сериозно ќе ја разгледа опцијата за преселба во Ла Лига.

ИЗВОР: kurir.mk

Претходно

Габриел Ескобар утре доаѓа во посета на Тирана

Следно

Неизвесност на Волстрит пред извештајот за инфлацијата

Latest from Blog