Реал Мадрид ќе потроши речиси 400 милиони евра на трансфери ова лето

1 min read

Новинарот Хосеп Педрол за ТВ „Ел Чирингуито“ ја именуваше сумата што Реал Мадрид е подготвен да ја потроши за трансфери ова лето.

Се информира дека мадридскиот клуб за време на овој преоден рок ќе потроши речиси 400 милиони евра на новајлии.

Вчера Борусија Дортмунд го објави трансферот на Џуд Белингем во Реал Мадрид за сума 103+31 милион евра.

Белингем е првото засилување за „кралскиот клуб“ ова лето.

ИЗВОР: kurir.mk

Претходно

„Влада без ДУИ“ и „важност на уставните измени“ – три множества без пресек

Следно

Ливерпул го претстави првото засилување за наредната сезона

Latest from Blog