Рамос: Меси е најдобар фудбалер на сите времиња

1 min read

Шпанскиот дефанзивец во редовите на ПСЖ, Серхио Рамос, изјави дека неговиот аргентински соиграч Лионел Меси е најдобриот фудбалер на сите времиња.

Рамос во интервју за клупската телевизија, емитувано денеска, рече дека би сакал Меси да го продолжи договорот со актуелниот француски шампион.

– Многу патев играјќи долги години против Меси. Сега уживам во заедничките настапи. Тој е најдобриот играч, кој некогаш се појавил во фудбалот, рече Рамос.

Меси во летото 2021 година се пресели во ПСЖ по две децении минати во дресот на Барселона, а неговиот договор со клубот од Париз истекува на крајот на оваа сезона.

Аргентинецот сезонава за ПСЖ настапи на 23 натпревари на кои постигна 15 голови.  (МИА)

ИЗВОР: kurir.mk

Претходно

Петков условува: Доколку Македонија сака европска иднина НЕМА ДРУГ ИЗБОР освен да почне да работи на позитивни теми со Бугарија

Следно

Четири лица исчезнале на Кожув: Среќен крај на спасувачката акција

Latest from Blog